پخش پایگاه خبری شیعه ایران برگزاری همایش بین‌المللی دفاع از پیامبر(ص) در موریتانی - پخش
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
همایش بین‌المللی دفاع از پیامبر(ص) با همکاری مؤسسه‌های اسلامی کشورهای قطر و موریتانی در ساختمان مرکز ابن عباس «نواکشوت»، پایتخت موریتانی در حال برگزاری‌است.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایکنا) به نقل از روزنامه «الشرق» قطر، این همایش علمی سه روزه در راستای سومین موسم فرهنگی سالانه دفاع از پیامبر(ص) از دیروز پنج‌شنبه دوم خرداد ماه با حضور علما، محققان و استادان دانشگاه آغاز شده‌است و حاضران در این همایش اشعاری در مدح پیامبر(ص) قرائت می‌کنند.

ویژگی پیامبر(ص) در قرآن کریم، دوستی صحابه با رسول گرامی اسلام(ص) و تلاش آنان برای اجرای سنت نبوی، رویکرد قرآن در راستای انتشار رسالت نبی مکرم اسلام(ص)، ویژگی‌های اخلاقی پیامبر(ص) و تلاش آن حضرت در اجرای قرآن و سنت از محورهای مورد بررسی در این همایش است.

 محورهای همایش:
ویژگی پیامبر(ص) در قرآن کریم، دوستی صحابه با رسول گرامی اسلام(ص) و تلاش آنان برای اجرای سنت نبوی ، رویکرد قرآن در راستای انتشار رسالت نبی مکرم اسلام(ص)، ویژگی‌های اخلاقی پیامبر(ص) و تلاش آن حضرت در اجرای قرآن وسنت از جمله محورهای این همایش است

«دحان ولد احمد محمود»، وزیر امور اسلامی و آموزش موریتانی در آیین افتتاحیه همایش مذکور با ارایه سخنانی اعلام‌کرد: برگزاری چنین همایشی در شرایط کنونی با هدف دفاع از نبی مکرم اسلام(ص) انجام شده‌ و این امر به عنوان وظیفه شرعی بر تمامی مسلمانان واجب است؛ چراکه حمایت از آن حضرت حمایت از تمامی انبیاء، مقدسات اسلامی و ارزش‌های انسانی خواهد‌بود.

وی تجاوز از حقوق بشر و آزادی‌های دینی و ارزش‌های فرهنگی را از مهم‌ترین عوامل اهانت به مقدسات اسلامی برشمرد و افزود: اهانت‌کنندگان به پیامبر(ص) با مطالعه سیره نبوی، با دیدگاهی منصفانه همچون «لامارتین»، نویسنده و شاعر فرانسوی، «برناردشاو»، نویسنده انگلیسی و دیگر فیلسوفان غربی درباره آن حضرت قضاوت خواهندکرد.

وی در پایان با تأکید بر گفت‌و‌گوی هرچه بیشتر میان فرهنگ‌ها و تمدن‌ها به عنوان مقصدی اسلامی و بشری اظهار‌‌کرد: دشمنان اسلام در توهین‌های اخیر خود برای انحراف مسلمانان تلاش‌کردند بنابراین علمای مسلمان باید در راستای جلوگیری از عملی‌شدن نیت‌های سوء آنان گام‌بردارند.

یادآوری‌می‌شود همایش دفاع از پیامبر(ص) موریتانی با همکاری انجمن حافظان قرآن و انجمن مبارزه با فقر «اناره» این کشور و نیز مؤسسه خیریه شیخ «عید بن محمد آل ثانی» قطر برگزار شده‌است.

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">