پخش پایگاه خبری شیعه ایران تجلیل آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی از شهید ثالث - پخش
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
به گزارش آینده روشن به نقل از مرکز خبر حوزه، آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی، قرن سیزدهم را قرن علمای بزرگ دانست و گفت: در آن قرن علمای بزرگی مانند وحید بهبهانی می‌زیستند که شاگردانی مانند بحرالعلوم، شیخ انصاری و از جمله آیت‌الله محمدتقی برغانی داشتند.
 
وی با اشاره به هجوم دشمنان به اسلام و ایران در قرن سیزدهم افزود: علمای بزرگ مانند سیدمحمد مجاهد با سفر به شهرهای مختلف مردم را برای جنگ با روس‌ها تشویق کردند و چهل نفر از علما مانند آیت‌الله محمدتقی برغانی و طلاب و حوزه‌ها در این حرکت همراه او بودند، ولی دولت قاجار به علت بی لیاقتی شکست خورد و آن را به گردن علما گذاشت. 

این مرجع تقلید با اشاره به دوران زندگی آیت‌الله محمدتقی برغانی تصریح کرد: ایشان فقیهی مبرز بودند که در برقان و شهر قزوین به تبلیغ و ترویج مردم پرداخت و با امربه معروف و نهی از منکر با دشمنان دین و فرقه‌های باطل به مبارزه پرداخت. 

آیت‌الله‌العظمی نوری همدانی گفت: مرحوم آیت‌الله محمدتقی برغانی خطیبی توانا بود و با قلم روان خود چندین کتاب ارزشمند از خود به یادگار گذاشته‌اند که طلاب می‌توانند از آثار ایشان استفاده نمایند. 

در ابتدای این دیدار، امام جمعه هشتگرد با بیان گزارشی از برگزاری کنگره بین‌المللی آیت‌الله محمدتقی برغانی گفت: در راستای تکریم از مفاخر و علمای دینی، کنگره بزرگداشت آیت‌الله محمدتقی برغانی مرداد 87 در شهرستان هشتگرد برگزار خواهد شد.
border="0" ALT="Google" align="absmiddle">