پخش پایگاه خبری شیعه ایران وصلت نوه امام خمینی با نوه آیت‌الله سیستانی - پخش
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

به گزارش شیعه آنلاین  به نقل از تابناک، حجت‌الاسلام سیدعلی خمینی، آخرین فرزند مرحوم سیداحمد خمینی، به تازگی با دختر حجت‌الاسلام والمسلمین شهرستانی، داماد و مسوول دفتر آیت‌الله سیستانی در ایران وصلت کرده است.


 این عقد را آیت‌الله سیستانی از نجف و در کنار مرقد امیرالمومنین(ع) جاری کرده است.


سیدعلی خمینی جوانی است که نوزده سال پیش، پس از ارتحال امام خمینی(ره) تصاویر کودکی او منتشر شد و مردم ایران او را علی کوچولوی امام نامیدند. 


با وجود آن‌که وصلت میان خانواده علما و مراجع، امری مرسوم است، این وصلت در مقطع کنونی جامعه عراق، می‌تواند جنبه‌ای سمبلیک از نزدیکی دو مرجع تقلید شیعه داشته باشد که هر یک نقشی سرنوشت‌ساز در دو جامعه ایران و عراق ایفا کردند


پیش از این ناظران عملکرد آیت‌الله سیستانی در برابر اشغالگران و از جمله بازگشت به عراق و پایان دادن به بحران نجف را یادآور ورود امام خمینی به ایران در 12 بهمن 57 دانسته بود.


آیت‌الله سیستانی، عالیترین مرجع تقلید شیعیان عراق به رغم پرهیز از اقدامات پرسروصدا در مقاطع حساس بحران عراق، از جمله تأکید بر انتخابات در عراق، حل بحران نجف و مطابقت قانون اساسی عراق با احکام اسلام، قاطعانه وارد عمل شد و با توجه به مقبولیت منحصر به فرد در جامعه عراق، برنامه اشغالگران این کشور را بر هم زد.


به تازگی نیز ایشان با اتخاذ موضعی صریح مقابل پیمان امنیتی عراق و آمریکا تأکید کرد که تا زنده است، بستن این پیمان ممکن نیست.

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">