پخش پایگاه خبری شیعه ایران تاسیس شبکه‌های ماهواره‌ای اسلامی به زبانهای خارجی - پخش
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

به گزارش ابنا به نقل از "محیط"، در نشستی که با حضور سازمان آیسیسکو، جمعیت جهانی دعوت اسلامی و نمایندگانی از کشورهای مصر، مراکش، الجزایر، تونس، عربستان، سوریه، قطر لبیبی ، یمن و موریتانی برگزار شد، شرکت کنندگان راههای تجهیز و همچنین تکنولوژی و شرایط لازم برای تاسیس شبکه‌های ماهواره‌ای اسلامی به زبانهای مختلف برای ارائه چهره‌ای واقعی از اسلام مورد رابررسی و بحث و تبادل‌نظر قرار دادند.

شرکت کنندگان در این نشست خواستار برگزاری جلسات و کارگروههای آموزشی برای دست اندرکاران امور رسانه به منظور تولید برنامه‌هایی در زمینه مناظره و پاسخ به شبهات ضد اسلام شدند.

در این رابطه دکتر "عدلی رضا"، نماینده مصر در این همایش اظهار داشت: میدان رسانه‌ای شاهد پیشرفت علمی و تکنولوژیک در سطح جهان بوده است لذا جهان اسلام نیز باید با استفاده از تکنولوژی موجود به توسعه سطح علمی خود بپردازد و زمینه‌های لازم برای مقابله با شبهاتی که بر ضد اسلام از سوی رسانه‌های غرب مطرح می شود را مهیا سازد.

وی افزود: برای مقابله با تهدیدات رسانه‌های غرب چاره ای جز مقابله به مثل فرهنگی به منظور ارائه چهره حقیقی اسلام نیست و تاسیس شبکه‌های ماهواره‌ای که با زبان غربیان به توهین‌های آنها پاسخ بگوید بهترین راه‌حل می‌باشد. 

گفتنی است در سالهای اخیر و با گرایش روزافزون به اسلام در غرب، رسانه‌های غرب سعی دارند با خشن جلوه دادن چهره اسلام و توهین به این دین مبین با استفاده از پدیده اسلام فوبیا و اسلام هراسی از موج اسلام‌خواهی بکاهند.

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">