پخش پایگاه خبری شیعه ایران معرکه‌گیری سفیراسرائیل برای سفراحمدی‌نژاد - پخش
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
سفیر اسرائیل در ایتالیا، حضور محمود احمدی نژاد، رییس جمهوری ایران، در اجلاس سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی، در رم را، به شدت مورد انتقاد قرار داد.

روزنامه ایتالیایی لا رپوبلیکا، روز شنبه ۱۱ خرداد ماه از قول جیدون مایر، سفیر اسرائیل در این کشور نوشت: «دعوت از محمود احمدی نژاد برای حضور در اجلاس سازمان جهانی خواروبار و کشاورزی که مقر آن در رم است یک رسوایی است.»

سازمان جهانی خواربار و کشاورزی یکی از نهادهای سازمان ملل متحد است. اجلاس سالانه این نهاد بین المللی روز سه شنبه ۱۴ خرداد به مدت سه روز در رم، پایتخت ایتالیا برگزاری می شود.

به گزارش آسوشیتدپرس، سفیر اسرائیل با اشاره به سخنان احمدی نژاد در مورد «حذف اسرائیل از صحنه جهان» گفت: «این امر واقعاً یک رسوایی است که یکی از نهادهای سازمان ملل از رهبری دعوت می کند که خواستار نابودی یک کشور عضو این سازمان شده است.»

مایر افزود:« محمود احمدی نژاد هولوکاست را انکار می کند، از تروریسم پشتیبانی کرده، در پی ساختن بمب اتمی است و حقوق بشر را در ایران زیر پا می گذارد.»

غلامحسین الهام، سخنگوی دولت روز شنبه ۱۱ خرداد ماه تایید کرد که محمود احمدی نژاد فقط در اجلاس سازمان جهانی خواربار و کشاورزی شرکت می کند و با مقامات دولت ایتالیا دیداری نخواهد داشت.
border="0" ALT="Google" align="absmiddle">