پخش پایگاه خبری شیعه ایران نگرانی جامعه بین المللی از شهرک سازی رژیم صیهونیستی در بیت المقد - پخش
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
انتشار خبر آغاز ساخت 800 واحد مسکونی در شرق بیت المقدس از سوی رژیم اشغالگر قدس باعث نگرانی جوامع بین المللی شده است.

به گزارش خبرگزاری شبستان، بان کی مون، دبیر کل سازمان ملل متحد با انتشار بیانیه ای نسبت به اقدامات رژیم صیهونیستی مبنی بر توسعه شهرک سازی در قدس شرقی ابراز نگرانی کرد.

دبیر کل این سازمان در بیانیه ای خاطر نشان می شود: ادامه ساخت شهرک های یهودی نشین از سوی رژیم صیهونیستی در سرزمین اشغالی فلسطین با قوانین بین المللی مغایر است.

وی در ادامه تصریح کرد: این اقدامات تجاوزگرانه اسراییل نقض صریح مصوبه ها و قطعنامه های بین المللی در خصوص تمامیت ارضی کشورها و برخلاف توافقات جلسه شورای چهارگانه خاورمیانه در دوم ماه می در لندن است.

در همین راستا، محمود عباس، رییس تشکیلات خودگردان فلسطین روز گذشته از نخست وزیر رژیم صیهونیستی، ایهود اولمرت خواست تا به سرعت به اقدامات توسعه طلبانه خود در اراضی اشغالی فلسطین پایان دهد.

محمود عباس در جلسه ای که با "فرانک والتر استنمیر" وزیر امور خارجه آلمان داشت، اطمینان داد که توسعه شهرک سازی مانع اصلی در روند سازش به حساب می آید و تا زمانی که این روند ادامه داشته باشد نمی توان به توافقی دست یافت.

بنا به گزارش خبرگزاری پرنسا لاتینا کوبا، محمود عباس تاکید کرد: اسراییل از سویی در مورد صلح و سازش صحبت می کند و از سوی دیگر روند سازش را که از ماه نوامبر در آناپلیس برای از سرگیری مذاکرات شروع کردیم، نقض می کند و مانع اجرای آن می شود.

گفتنی است، هشت ماه پیش با آغاز از سرگیری مذاکرات،مقامات اسراییلی دستور ساخت دو هزار واحد مسکونی را در قدس شرقی صادر کرده اند.

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">