پخش پایگاه خبری شیعه ایران ترور شخصیت آیت‌الله العظمی سیستانی - پخش
X
تبلیغات
زولا

چندی پیش نامه‌ی باصطلاح سرگشاده‌ای از سوی «عبدالرسول لاری» معروف به "احمد الکاتب" در برخی سایت‌های خبری منتشر گردید. مخاطب این نامه آیت‌الله العظمی سیستانی بود.

الکاتب در این نامه، با لحنی به ظاهر محترمانه این مرجع تقلید را متهم به صدور فتاوایی بر خلاف وحدت اسلامی نموده است؛ فتاوایی که هیچگاه از سوی این مرجع بزرگ صادر نشده است!

وی در این نامه به فتاوایی درباره "نماز جماعت ظاهری با اهل‌سنت" و «عدم جواز ازدواج موقت و دائم با اهل‌سنت" اشاره می کند که تاکنون از سوی آیةالله سیستانی صادر نشده است.

ظاهرا این اقدام احمد الکاتب در راستای تخریب شخصیت آیت‌الله العظمی سیستانی در بین مسلمانان اهل‌سنت است چرا که معظم‌له یکی از پرچمداران وحدت مسلمانان به معنای واقعی کلمه بوده و همواره بر پرهیز از درگیری میان مسلمانان سنی و شیعه بویژه در عراق تأکید ورزیده است. همین امر موجب خشم دشمنان اسلام شده و به ترفندهایی اینچنین دست می‌زنند.

شایان ذکر است که الکاتب مدتی در قم و نجف حضور داشته اما دارای عقاید منحرف است. از جمله اینکه معتقد است امام زمان (عج) ‌تاکنون به دنیا نیامده و در زمان نزدیک به ظهور متولد خواهد شد! شدت اکاذیب وی به حدی است که در بین برخی شیعیان عرب به "احمد الکاذب" شهرت یافته است.

متأسفانه این نامه‌ی الکاتب  (که با لحن دلسوزانه‌ای نسبت به لزوم وحدت شیعه  سنی نگاشته شده است) در برخی روزنامه‌های کشورهای عربی با عنوان "فتوای آیت‌الله سیستانی" منعکس گردیده است.

گفتنی است روند تخریب آیة الله العظمی سیستانی مدتی است شدت یافته است. از جمله  پایگاه اینترنتی "کتابات" در پی فتاوای اخیر آیت الله سیستانی علیه اشغالگران عراق با دستپاچگی ادعا کرد: «سیستانی با دستگاه اطلاعاتی ایران درباره تشکیل فراکسیون سیاسی مستقل برای فریب عراقی ها موافقت کرده است. هر کس تصور می‌کند سیستانی روحانی بی طرف و خواهان خیر و مصلحت عراق است، در اشتباه است بلکه وی مردی با تابعیت ایران و هوادار آن کشور و ابزار ایران در عراق است».

حمله کم سابقه تندروها به آیت الله سیستانی با به کار بردن عبارات سخیف در حالی در برخی سایت‌های اینترنتی عراقی آغاز شده که منابع آگاه دلیل اصلی آن را فتاوای اخیر این مرجع تقلید علیه اشغالگران عراق و عدم موافقت با امضاء پیمان ننگین امنیتی بغداد ـ واشنگتن ارزیابی می‌کنند

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">