پخش پایگاه خبری شیعه ایران ارادت مردم اهل‌سنت عنبران به حضرت زهرا (س) - پخش
X
تبلیغات
زولا

همزمان با سالروز شهادت ام‌الائمه حضرت فاطمه زهرا (س) آیین‌های سوگواری این ایام از سوی مردم مؤمن استان اردبیل در اکثر مساجد و مکان های مذهبی برگزار شد.

به‌همین مناسبت مردم شهر اردبیل یکپارچه‌با تعطیلی محل کسب و کار خویش و نصب پرچم‌های عزا در کوچه و بازار در تکایا و مساجد شهر تجمع و در سوگ بانوی دو عالم اشک ریختند.

دستجات عزاداری محلات شهر اردبیل هم روز شنبه در حالی که به شیوه سنتی عزاداری می‌کردند در خیابان‌های شهر به حرکت درآمدند وسوگواران با دادن نذری و اطعام مستمندان به پیشگاه آن بانوی بزرگوار ابراز ارادت کردند.

درمراسم ویژه‌ای که به همین مناسبت روز شنبه در مسجد بخش سنی‌نشین عنبران شهرستان نمین برگزارشد امام جمعه این بخش با تسلیت فرارسیدن سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) مردم منطقه را به پیروی از سیره عملی آن حضرت دعوت کرد.

حجت‌الاسلام شیخ " ثابت شفیقی" با تجلیل از خدمات حضرت فاطمه زهرا(ع) به دین اسلام ، گرامیداشت یاد و نام آن حضرت و سوگواری برای آن بانوی گرامی را وظیفه تمامی مسلمین دانست.

استان اردبیل به دلیل نقش مهم آن در رسمیت بخشیدن به مذهب تشیع در طول تاریخ مهد مذهب تشیع بوده و مردم آن به ائمه اطهار(ع) عشق و ارادت خاصی دارند.

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">