پخش پایگاه خبری شیعه ایران برگزاری نمازهای وحدت گامی برای ریشه‌کن شدن فتنه‌های مذهبی است - پخش
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

حجت‌الاسلام والمسلمین شیخ حسن صفار خطیب جمعه قطیف عربستان طی خطبه‌های نماز جمعه روز گذشته این شهر که در حضور جمع کثیری از شیعیان و گروهی از اهل‌تسنن برگزار شد وحدت را عامل قدرتمند شدن اسلام توصیف کرد و گفت: وحدت عاملی اصلی قدرت و پایداری اسلام است.

وی حضور افراد افراطی و فتنه‌گر در جامعه اسلامی را به میکروبی خطرناک تشبیه کرد و افزود: عناصر افراطی و فتنه‌گر در جامعه اسلامی مانند میکروبی آلوده همه طایفه ها را مریض و بیمار می کنند بطوریکه پس از گذشت زمانی اندک تمام جامعه از حالت عادی خارج خواهد شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین صفار با اشاره به دلایل بروز افراطی‌گرایی و تعصب‌های بی‌جا اظهار داشت: بی‌فرهنگی، فهم نادرست دین، مصلحت‌گرایی و پیروی از دشمنان اسلام عوامل اصلی فتنه و افراطی‌گری است.

خطیب جمعه قطیف، تمسک به عقل را موجب پرهیز از افراطی‌گری دانست و تصریح کرد: عقل انسان معیار دقیقی است که می‌توان در پناه آن به نیکی‌ها روی آورد و از فتنه و افراطی‌گری پرهیز کرد.

وی حضور اقشار مختلف اهل‌تسنن در نماز جمعه شیعیان را ستود و ابراز امیدواری کرد که اینگونه اقدامات گامی اساسی برای ریشه‌کن کردن فتنه‌های مذهبی در جامعه عربستان باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، عبادت را به چهار نوع تقسیم کرد و خاطرنشان ساخت: عبادت خالصانه، عبادت همراه با ریاء، عبادتی که از عادت انجام گیرد و عبادت همراه با ارتکاب معصیت انواع مختلف عبادت هستند که انسان باید بهترین آن یعنی عبادت خالصانه را انتخاب کند و آن را تمرین کند.

این عالم شیعه بر لزوم حساب نفس تأکید کرد و گفت: باید همیشه خود را در معرض حساب قرار دهیم و برای حساب نهایی که روز رستاخیز است آماده شویم.

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">