پخش پایگاه خبری شیعه ایران آیت‌الله صافی: حوزه شبکه ماهواره‌ای ایجاد کند - پخش
آیت‌الله مقتدایی مدیر جدید حوزه علمیه قم، در اولین ملاقات رسمی خود با مراجع تقلید، با آیت‌الله صافی گلپایگانی دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت‌الله صافی گلپایگانی ضمن تبریک قبول این مسوولیت خطیر از سوی آیت‌الله مقتدایی گفت: توقعات امروز مردم از حوزه با زمان گذشته بسیار تفاوت کرده است و حوزه باید بتواند پاسخگوی نیازهای فکری و مذهبی مردم باشد.

وی با تأکید بر تبلیغ و ترویج معارف دین با استفاده از ابزارهای روز بیان داشت: حوزه باید خود را به تمام وسایل ارتباطی و رسانه‌ای دنیای امروز مجهز کند و با ایجاد یک شبکه‌ی ماهواره‌ای مستقل، دین مقدس اسلام را به زبان‌های زنده دنیا تبلیغ کند.

این مرجع تقلید با تأکید بر حفظ استقلال حوزه، ارتباط همیشگی علما و طلاب با مردم را از امتیازات حوزه خواند و افزود: مردم باید بدون هیچ مانعی با علما و روحانیون در ارتباط باشند و مشکلات خود را با آنها در میان گذارند و مسوولان امر نیز با برنامه‌ریزی‌ صحیح، زمینه حضور طلاب را در مناطق روستایی و شهری فراهم کنند.

صافی گلپایگانی، رمز موفقیت روحانیت را حضور در بین مردم دانست و اظهار داشت: روحانیت با حفظ شئونات و روش طلبگی و با قناعت و زندگی ساده‌ بدون تشریفات، وظیفه اصلی خویش را که همان هدایت و ارشاد است انجام دهد.

وی به گوشه‌ای دیگر از وظایف مدیریت حوزه علمیه اشاره کرد و افزود: حوزه باید با شناسایی نخبگان علمی، وسایل تعلیم و رفاه آنان را فراهم کند و در این راه به گونه‌ای برنامه‌ریزی کند که طلاب و فضلای حوزه علمیه جامعیت علمی کسب کنند.

صافی گلپایگانی در پایان بیان کرد: مسوولیت جدید شما بسیار سنگین است و اینجانب با توجه به سوابق بسیار خوب شما و حسن ظنی که همیشه به جنابعالی داشته‌ام امیدوارم بتوانید با درایت و تدبیر در خدمتگزاری به حوزه علمیه که صاحب اصلی آن حضرت بقیه الله الاعظم عجل الله تعالی فرجه الشریف هستند به موفقیت‌های بزرگی نائل شوید و قلب آن وجود مقدس از شما خشنود شود.

در ابتدای این دیدار آیت‌الله مقتدایی، مدیر جدید حوزه علمیه قم گزارش مبسوطی از وضعیت کنونی حوزه علمیه قم و حوزه‌های شهرستان‌ها و برنامه‌ها و طرح‌های خود، در قالب مدیریت جدید، ارائه کرد.
border="0" ALT="Google" align="absmiddle">