پخش پایگاه خبری شیعه ایران آزادی امام جمعه فهرج و تبعه ژاپن - پخش
وزیر اطلاعات اعلام کرد: یک توریست تبعه ژاپن و امام جمعه فهرج که توسط قاچاقچیان و اشرار مسلح شرق کشور ربوده شده بودند، آزاد شدند.

به گزارش فارس، غلامحسین محسنی‌ اژه‌ای وزیر اطلاعات در مصاحبه با خبرنگاران اعلام کرد: یک توریست تبعه ژاپنی که حدود 10 ماه پیش توسط قاچاقچیان مواد مخدر و اشرار مسلح شرق کشور ربوده و به پاکستان منتقل شده بود و اشرار در قبال آن از جمهوری اسلامی ایران درخواست آزادی عناصر زندانی خود در داخل کشور را داشتند، آزاد شد. متعاقب این اقدام تروریستی و به جهت اعمال فشار مضاعف بر مقامات ایران، دو ماه قبل نیز امام جمعه فهرج توسط همین اشرار به گروگان گرفته و به پاکستان انتقال داده شده بود.
وزیر اطلاعات افزود: با تلاش و اقدامات اطلاعاتی - عملیاتی سربازان گمنام امام زمان (عج) در اداره کل اطلاعات سیستان و بلوچستان و همکاری اعضای شورای تأمین استان به ویژه دستگاه قضایی، عناصر اصلی گروگان‌گیر دستگیر و اشرار متواری در پاکستان مجبور شدند تبعه ژاپنی و امام جمعه فهرج را آزاد کنند.
محسنی اژه‌ای همچنین بیان داشت: حمید ریگی برادر شرور مالک ریگی که از عناصر اصلی در جنایت‌های تاسوکی و دارزین بوده، پس از متواری و پنهان شدن در پاکستان، با تلاش پلیس پاکستان دستگیر و امروز شنبه 25/3/87 تحویل جمهوری اسلامی ایران شده است.

در این رابطه وزارتخانه‌های اطلاعات، کشور، امور خارجه و دستگاه قضایی در یک اقدام هماهنگ توانستند اقتدار و صلابت نظام اسلامی را به نمایش گذاشته و ضربه مهلکی بر گروهک تروریستی و شرور ریگی وارد آورند.
border="0" ALT="Google" align="absmiddle">