پخش پایگاه خبری شیعه ایران کمک عربستان برای ریشه‌کنی شیعه در یمن - پخش
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

دولت عربستان برای ریشه‌کنی مبارزان شیعه وابسته به جریان "الحوثی" در یمن بیش از سه میلیارد دلار کمک مالی به صورت مستقیم به رئیس‌جمهور این کشور پرداخت کرده است.

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از فارس، خبرگزاری صنعاء پرس گزارش داد: این کمک سه ‌میلیارد دلاری تنها بخش اولیه از مبلغی است که عربستان برای ریشه‌کن کردن جنبش "الحوثی" در یمن اختصاص خواهد داد.

 

این در حالیست که رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح عربستان نیز در سفر به یمن امکان مشارکت جنگنده‌های عربستان سعودی در بمباران مواضع حوثی‌ها و همکاریهای اطلاعاتی مشترک برای افزایش فشار بر این جریان را مورد بررسی قرار داده است.


همچنین بنا بر اظهارات منابع، مقامات محلی موافقت اولیه خود را برای مشارکت نظامی عربستان علیه مبارزان الحوثی در یمن ابراز داشته‌اند.


از سوی دیگر کابینه عربستان سعودی نیز رسماً اقدامات دولت یمن را برای ریشه‌کنی و قتل‌عام مبارزان "الحوثی" ستوده است.


منابع خبری یمن همچنین، از اعزام نظامیان آمریکایی به این کشور برای کمک به دولت در سرکوب مبارزان شیعه در استان "صعده" خبر می‌دهند.


"جرج بوش" رئیس‌جمهور آمریکا، اواسط خردادماه پارسال و همزمان با اوج‌گیری حملات نظامی ارتش یمن علیه مناطق شیعه‌نشین استان صعده، حمایت نظامی خود را از دولت نظامی یمن، به ژنرال "علی عبدالله صالح" رئیس‌جمهور این کشور اعلام کرده بود.


دولت یمن با اِعمال سانسور شدید خبری و تصویری، از انتشار هر گونه مطلبی درباره تلفات و خسارات جنگ جاری در استان‌های شمالی این کشور جلوگیری می‌کند اما گزارش‌های دریافتی حاکی است در چهار جنگ گذشته دولت با شیعیان که از سال 2003 میلادی آغاز شد و با شهادت سید "حسین بدرالدین الحوثی" رهبر شیعیان یمن در استان صعده اوج گرفت هزاران نفر کشته و زخمی و ده‌ها هزار خانوار آواره شده و به سوی مناطق مرزی این کشور با عربستان کوچیدند.

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">