پخش پایگاه خبری شیعه ایران تاکید یک مرجع‌تقلید بر چاره‌اندیشی برای تعطیلات - پخش
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
آیت‌الله مکارم شیرازی گفت: یکی از مشکلاتی که در حوزه‌ها، دانشگاه‌ها و ادارات وجود دارد تعطیلات زیاد است که باید چاره‌اندیشی شود.

به گزارش مرکز خبر حوزه، آیت‌الله مکارم شیرازی در دیدار اعضای ستاد برگزاری مسابقه المپیاد طلاب حوزه‌های علمیه بیان کرد: باید به حوزه‌های علمیه به عنوان سرمایه اصلی، اهمیت زیادی داده شود زیرا حوزه‌ها هستند که می‌توانند در آینده در اداره مملکت، سهم عظیمی داشته باشند.

وی افزود: در حوزه باید از افراد مستعد استفاده کرد و مشوق‌های خوبی برای طلاب در نظر گرفته شود.

این مرجع تقلید با اشاره به هجوم دشمنان به مراکز پرجمعیت کشور خاطرنشان کرد: مراکز پرجمعیت کشور مورد هجوم شبهات و مفاسد اخلاقی است، باید ترتیبی اتخاذ شود که حوزه‌های علمیه به تناسب در مقیاس شبهات تقویت شوند و بتوانند از دیگران شبهه‌زدایی کنند.

وی خاطر نشان کرد: شبهات مطرح شده چیز جدیدی نیست بلکه همان مسایل هزار سال پیش است که در لباس جدیدی آن را مطرح می‌کنند و باید به مسایل اخلاقی توجه شود و در این زمینه سرمایه‌گذاری زیادی شود چون دشمن به این نقطه زیاد توجه دارد.

مکارم شیرازی گفت: طلاب علاوه بر پرونده تحصیلی باید یک پرونده اخلاقی داشته باشند تا مسایل اخلاقی آنان زیر نظر قرار گیرد.

وی افزود: باید طلاب را از ابتدا با قلم و بیان آشنا کرد و فن نویسندگی به عنوان یک درس عمومی در حوزه اجرا شود.

این مرجع تقلید یادآور شد: حوزه‌های شهرستان‌ها باید رابطه خود را با حوزه علمیه قم، تقویت کنند و از تجربیات و برنامه‌های این حوزه استفاده کنند و نباید کمیت را بر کیفیت مقدم داشت.

مکارم شیرازی گفت: باید در انتخاب واژه‌ها و کلمه‌ها دقت شود و حوزه در واژه‌های دانشگاهی هضم نشود و بیشتر از واژه‌های حوزوی استفاده شود.

در ابتدای این دیدار، حجت‌الاسلام علم الهدی دبیر المپیاد علمای طلاب حوزه‌های علمیه با ارائه گزارشی از برگزاری این المپیاد گفت: طرحی برای تأسیس حوزه‌های علمیه نخبگان در دست اقدام است.

وی افزود: این مسابقه سراسری در چهار مقطع پایه‌های 10،8،6،3حوزه برگزارخواهد شد که طلاب دریافت‌ها و بحث‌های علمی حوزوی خود را در یک رقابت سراسری نشان خواهند داد.
border="0" ALT="Google" align="absmiddle">