پخش پایگاه خبری شیعه ایران ریگی خواستار آزادی اشرار زندانی شده است - پخش
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، عباس محتاج معاون امنیتی وزارت کشور که امروز پس از شرکت در جلسه‌ هیئت وزیران در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، از ارسال بیانیه‌ای از سوی عبدالمالک ریگی سرکرده اشرار سیستان و بلوچستان خبر داد.
محتاج گفت: در این بیانیه تهدید‌آمیز، وی خواستار آزادی مجرمینی شده است که به حکم دادگاه در زندان هستند.
معاون امنیتی وزارت کشور تاکید کرد: پاسخ ما به ریگی مثبت نبوده و در روزهای گذشته دو گروه از اشرار که با ریگی همکاری داشتند را دستگیر کرده‌ایم.وی در پاسخ به این سئوال که آیا شما برای آزادکردن گروگان ژاپنی معامله کردید، گفت: هیچ معامله‌ای در کار نبوده و ما فقط طی یک حرکت اطلاعاتی عملیاتی توانستیم گروگان ژاپنی را آزاد کنیم و هزینه‌ای برای ما نداشت.
وی در مورد حمله اشرار به یکی از پاسگاه‌های نیروی انتظامی منطقه سیستان و گروگانگیری 16 نفر از این نیرو و همکاری کشور پاکستان در این زمینه گفت: کشور پاکستان نیز همکاری خوبی با ما داشته است و ما انتظار نداریم که پاکستان در عملیات‌های گروگانگیری با اشرار همکاری کند.
خبرنگار فارس از وی درباره بودجه‌ای که مجلس برای ارتقای امنیت مرزها اختصاص داده است، پرسید که محتاج پاسخ گفت: ما مرزهای طولانی در شرق و غرب کشور داریم و هر سال می‌توانیم مقداری از مساله انسداد مرزها را پیگیری کنیم.
امسال نیز خوشبختانه مجلس 100میلیارد تومان برای اجرای این پروسه پیچیده اختصاص داده که امیدواریم بتوانیم کارهای خوبی انجام دهیم.
خبرنگار دیگری درباره اینکه چرا این طرح‌ها به کندی انجام می‌شود و یکی از مسئولان در این باره گفته است که کشیدن دیوار بین مرزها مشکلات را حل نمی‌کند، گفت: ما باید اقدامات بسیار گسترده‌ای در مرزهای شرق و غرب کشور انجام دهیم و شورایی را برای توسعه پایدار در این مناطق تشکیل داده‌ایم که امیدواریم این اقدامات که در زمینه‌های مختلف امنیتی، سیاسی، اجتماعی و اقتصادی پیگیری می‌شود، بتواند کمک شایانی به ما بکند.
محتاج تصریح کرد: البته در دوسال گذشته از پیشرفت قابل قبولی در مورد وضعیت امنیتی برخوردار شده‌ایم.
border="0" ALT="Google" align="absmiddle">