پخش پایگاه خبری شیعه ایران سازمان ملل متحد قطعنامه عدم اهانت به اسلام را تصویب کرد - پخش

سازمان ملل متحد در راستای اهانت های مکرر به دین حنیف اسلام از سوی غرب قطعنامه‌ای را مبنی بر عدم اهانت به دین اسلام و پیامبر اکرم(ص) و عدم تخریب هر شخصیت یا سنت و روشی صادر کرد این تصمیم تاریخی بیانگر ارتباط نداشتن تروریسم و دین اسلام است.

در بخشی از این قطعنامه تمامی کشورها می‌بایست در چارچوب سیستم قانونی و قانون اساسی خود تضمین‌هایی را برای جلوگیری از ارتکاب اعمال انزجارطلبانه، تبعیض‌نژادی، ایجاد خوف و ترس و تخریب چهره ادیان قرار دهند.

در همین راستا پارلمان کویت در بیانیه‌ای با استقبال از صدور این قطعنامه اعلام کرد: صدور اینگونه قطعنامه‌های مهم یکی از اهداف پارلمان کویت بود که از دو سال پیش برای تصویب آن تلاش کرده بود.

بنابر گزارش نسیج، این بیانیه می‌افزاید: پارلمان کویت سال گذشته به جمع‌آوری نظرات و آرای پارلمان منطقه خاورمیانه در زمینه اهانت به دین اسلام پرداخت تا این نظرات را به نام مجموعه پارلمان‌های اسلامی در نشست اتحادیه بین‌المللی پارلمان‌ها که در بالی اندونزی در ماه آوریل سال گذشته برگزار شود، ارایه دهد.

همچنین در این بیانیه آمده است: این اتحادیه در آن زمان پیشنهادی را به سازمان ملل ارایه داد و در آن خواستار صدور قانون بین‌المللی برای جلوگیری از حمله به ادیان آسمانی و شخصیت‌های دینی شده بود، سپس پارلمان کویت تلاش‌های خود را تا زمان صدور قطعنامه موردنظر در شورای حقوق‌بشر وابسته به سازمان ملل متحد ادامه داد.

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">