پخش پایگاه خبری شیعه ایران جیش العمر اعلام موجودیت کرد... - پخش
X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری
به گزارش شیعه نیوز به نقل از شیعه آنلاین، اخیرا شبنامه ای با امضای گروهی که خود را "جیش العمر" می نامند در شهرستان "خواف" پخش شده که به مقاومت کنندگان در قبال خواسته های این گروه هشدار و آنها را به ترور و عملیات انتحاری تهدید نموده است.

نویسندگان شبنامه مذکور از یک مسوول محلی حمایت شدیدی کرده و وی را که اهل سنت است به سخنرانی و ابراز عقیده بر علیه تشیع دعوت کرده است.

در این شب نامه آمده است: جناب آقای ... آزادانه عقاید خود را بیان کنید و از هیچ چیز نترسید که ما با شما هستیم و در صورت مشاهده کوچکترین مخالفت هر کس که باشد از خرد و کلان ترور شخصیت و فیزیکی وانتحاری خواهیم کرد، "از شما اشاره کردن از ما به سر دویدن و جان فدا کردن".

در این شبنامه گروه مذکور خواستار تغییر کتب درسی براساس عقاید اهل سنت، منصوب کردن استاندار و مسوولان سنی مذهب در این منطقه شده اند.

آنها از نماینده خود خواسته اند تا برای استخدام جوانانشان در دستگاهای دولتی تلاش و پستهای کلیدی را به همفکران خود بسپارد.

گروه مذکور در شبنامه خود هفته وحدت را به تمسخر گرفته و برای جمعیت 40 درصدی شیعیان این شهرستان تعیین تکلیف کرده اند که اجازه برگزاری مراسم عزاداری عاشورا و تاسوعا را نخواهند داد.

در متن این شبنامه به هشت خواسته توجه جدی شده و مقاومت کنندگان در برابر این خواسته ها به مرگ تهدید شده اند.

این بندها شامل:

1- با توجه به جمعیت 95 درصدی اهل سنت، فرماندار، روسای آموزش و پرورش، دانشگاه پیام نور، ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی، جهاد کشاورزی، بیمارستان و ... باید سنی مذهب باشد و در صورت مخالفت با هماهنگی سایر نمایندگان اهل سنت کشور تصمیم به استیضاح وزیر مربوطه نمایند.

2- در اکثر ادارات پستهای کلیدی از جمله حراست ها در اختیار اهل سنت باشد.

3- در نیروی انتظامی پستهایی چون اطلاعات، مخابرات، حفاظت از نیروهای اهل سنت مثبت باشد و علمای اهل سنت در قسمت عقیدتی سیاسی به خدمت مشغول باشند.


4- علمای اهل سنت مانند شیوخ شیعه بدون هیچگونه مانعی در مدارس سخنرانی و عقاید اهل سنت را بیان نمایند.

5- هر تغییر یا تحولی در هر اداره ای با هماهنگی نماینده و حوزه علمیه احناف باشد.

6- از تجمع و راهپیمایی بی اساس و مسخره بعد از ظهر تاسوعا و غروب عاشورا در شهر "خواف" جلوگیری شود.

7- آزاد بودن جماعات تبلیغی در سطح شهرستان و کشور و خارج از کشور.

8- استخدام جوانان اهل سنت اعم از پسر و دختر در تمام ادارات دولتی.


گفتنی است این تندروی ها در برخی مناطق کشور اخیرا دیده شده و به نظر می رسد حربه ای برای ایجاد درگیری و تفرقه میان جوانان شیعه و سنی باشد.


نقش علمای دو مذهب بزرگ اسلامی در چنین مواردی حساس و موضع گیری صریح و بموقع ایشان می تواند این حربه ها را در نطفه خفه کند.
border="0" ALT="Google" align="absmiddle">