پخش پایگاه خبری شیعه ایران توصیه آیت الله نوری همدانی به علمای شیعه و سنی - پخش
X
تبلیغات
زولا

به گزارش شیعه آنلاین به نقل از فارس، آیت‌الله حسین نوری همدانی امروز در دیدار تعدادی از روحانیون عقیدتی ـ سیاسی ناجا در سخنانی با اشاره به اهمیت حفظ وحدت در میان شیعیان و اهل تسنن در شرایط کنونی تاکید کرد: علمای شیعه و سنی باید اختلاف نظرات خود را با برگزاری نشست‌های علمی و مباحثه بر طرف کنند و سعی کنند همواره با یکدیگر اتحاد داشته باشند.

 

وی گفت:‌ دشمنان برای غلبه بر اسلام و ملت‌های مسلمان راه تفرقه‌افکنی را در پیش‌ گرفته‌اند و سعی دارند تا با این اقدام قدرت مسلمانان را تضعیف کنند.


استاد حوزه علمیه قم در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به توطئه‌های اخیر آمریکا در عراق گفت: آمریکایی‌ها از روزی که عراق را به اشغال خود درآورده‌اند، تاکنون بسیاری از زنان و کودکان بی‌گناه را به خاک و خون کشیده‌اند و امروز نیز تصویب قانونی 12 ماده‌ای را در پیش‌ گرفته‌اند. 


وی تصویب این قانون را باعث به مخاطره‌ افتادن منافع کشورهای اسلامی دانست و گفت: مردم و علمای کشور عراق باید با هوشیاری کامل از به تصویب رسیدن چنین قانون ضد‌اسلامی خود‌داری کنند.


نوری همدانی با اشاره به اهداف آمریکا از تصویب این قانون تصریح کرد: با تصویب این قانون وابستگی عراق به این کشور بیشتر از گذشته خواهد شد.


وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر برگزاری باشکوه مراسم سالگرد ارتحال امام راحل افزود: امام خمینی همه ملت‌های آزاده دنیا را بیدار کرد و ما امروز شاهد هستیم که بیداری‌ جهانی که با پیروزی انقلاب اسلامی در دنیا آغاز شد، همچنان ادامه داد.


وی اضافه کرد: با پیروزی انقلاب اسلامی بار دیگری مسلمانان به خودباوری رسیدند و اسلام ناب محمدی احیا شد.

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">