پخش پایگاه خبری شیعه ایران قرآن کلام خدا نیست / حکم جهاد باید از اسلام حذف شود! - پخش
X
تبلیغات
زولا

رییس شورای گفتگوی ادیان واتیکان در اقدامی توهین‌آمیز نسبت به اسلام، مدعی شد که قرآن کلام خدا نیست و حکم جهاد باید از اسلام حذف شود.

در ادامه اهانت‌های غرب به اسلام و مسلمانان، جین لوییز توران، مشاور پاپ بندیکت شانزدهم در واتیکان و رییس شورای پاپی گفتگوی ادیان، درباره اسلام گفت: قرآن کلام خدا نیست و مسلمانان باید قانون جهاد را از دین خود حذف کنند.

توران با انتقاد از علمای مسلمان افزود: در حالی که بیشتر علمای دینی مسلمان به فعالیت های تروریستی محکوم می‌شوند، باید موضع صریح و روشنی را درباره جهاد که در قرآن بر آن تاکید شده است، اتخاذ کنند.

از سوی دیگر، علمای اسلام درباره اظهارات توران گفتند: این اظهارات از روابط طبیعی میان کلیسای کاتولیک و مسلمانان پرده بر می‌دارد، به ویژه اینکه توران مسئول بهبود روابط میان واتیکان و اسلام است. زیرا وی ریاست شورای پاپی گفتگوی میان ادیان را بر عهده دارد.

علمای اسلام با اشاره به اهانت توران نسبت به اسلام و علما و مسلمانان، افزودند: توران در گذشته بارها از کشورهای اسلامی به علت عدم آزادی دینی در این کشورها انتقاد کرده است.

گفتنی است، توران درباره قرآن نیز گفت: تفسیرهایی برای جهاد در قرآن است که برخی از آنها خشن و برخی مقدس است و بیشتر مسلمانان جنگ دینی را مجاز می‌دانند.

بنابر گزارش الکوثر، وی ادامه داد: وحدت رویه در تفسیر قرآن وجود ندارد و به همین دلیل درک قرآن وابستگی به تلاوت قاری آن دارد و این مشکل مسلمانان است که قرآن را کلام خدا می‌دانند.

اهانت جین لوییز توران، رییس شورای پاپی گفتگوی ادیان نسبت به اسلام در حالی رخ داده که یک وکیل فیلپینی علیه پاپ بندیکت شانزدهم شکایتی مبنی بر تدریس مضامین و آموزش‌های غیر اخلاقی و نقض حقوق بشر برای غیرکاتولیک‌ها، در این کشور تسلیم دادگاه کرده است.

border="0" ALT="Google" align="absmiddle">